Marzec 2023

ZA NAMI DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE

Dzisiaj na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbył się Dzień Otwarty. W budynku Centrum Kongresowego URK odbywała się część ogólna Dnia Otwartego. W holu budynku znalazły się stoiska wydziałowe, na których pracownicy i studenci prezentowali ofertę dydaktyczno-badawczą Uczelni.

Wydarzenie uroczyście otworzył JM Rektor URK, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, a ofertę Uczelni pod hasłem „Jak studiować – to NATURALNIE u nas” przedstawił dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, Prorektor ds. Kształcenia. Podczas otwarcia zagrał Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hagard".

W trakcie części ogólnej zaprezentowana została oferta dydaktyczna wszystkich wydziałów Uniwersytetu: Rolniczo-Ekonomicznego, Leśnego, Hodowli i Biologii Zwierząt, Inżynierii Środowiska i Geodezji, Biotechnologii i Ogrodnictwa, Inżynierii Produkcji i Energetyki, Technologii Żywności oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Przedstawiono ponadto możliwości działalności w organizacjach studenckich, wyjazdów i praktyk zagranicznych, a także działalności artystycznej i kulturalnej w murach Uczelni. W ramach wydarzenia w Bibliotece Głównej URK odbył się pokaz urządzeń, aparatury naukowej oraz eksponatów związanych z historią Uczelni. Swoją ofertę przedstawiła także 11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej (11MBOT).

Równolegle, na terenie kampusu odbywało się zwiedzanie hali sportowej, Klubu Akademickiego „ARKA” oraz domów studenckich DS. III oraz DS. IV.  W siedzibach poszczególnych wydziałów odbyły się natomiast interesujące warsztaty, wykłady i pokazy.

Zapraszamy na studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie!