Marzec 2023

FUNKCJONOWANIE KRAJOWEJ GRUPY SPOŻYWCZEJ SA TEMATEM POSIEDZENIA RADY DS. ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH PRZY PREZYDENCIE RP

O funkcjonowaniu Krajowej Grupy Spożywczej SA jako istotnego elementu stabilizowania rynków rolnych w Polsce dyskutowano na posiedzeniu Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP.

W posiedzeniu Rady 15 marca 2023 r. uczestniczyli m.in.: doradcy Prezydenta RP dr Barbara Fedyszak–Radziejowska i Błażej Spychalski, przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także przedstawiciele Krajowej Grupy Spożywczej SA. Na wniosek Jana K. Ardanowskiego – przewodniczącego Rady dr Szymon Sikorski – asystent i pełnomocnik rektora URK przedstawił analizę pt. Funkcjonowanie Krajowej Grupy Spożywczej SA w realiach zaplanowanej paniki, w której omówił wybrane mechanizmy powstawania i przebiegu paniki na rynku.

Podobnie jak w lutym wystąpienie rozpoczął od poinformowania zebranych o przypadającym w 2023 r. jubileuszu 70-lecia autonomicznej działalności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Analiza pełnomocnika rozpoczynała merytoryczną dyskusję, z której przygotowane zostaną rekomendacje, te zaś przekazane zostaną Prezydentowi RP.

Warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku analiz dotyczących kształacenia, rozwoju doradztwa rolniczego oraz innowacyjności polskich naukowców (zobacz), rozwoju produkcji rolnej (zobacz), wizerunku żywności w mediach (zobacz), racjonalnego wykorzystania zasobów wody (zobacz) oraz rynku zbóż (zobacz) środowe wystąpienie zyskało wysokie oceny.

Obszerna relacja z posiedzenia Rady dostępna jest TUTAJ.

Posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich dobyło się w Pałacu Prezydenckim, fot. Przemysław Keler (KPRP)