Marzec 2023

SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU LVIV SOCIAL RESILIENT CITY 2.0 URBAN DENSITY LAB LVIV 2023

We wtorek, 28 lutego br. na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji URK - w budynku „Spichlerza” URK (przy ul. Balickiej 253) odbyło się spotkanie  w ramach projektu Lviv Social Resilient City 2.0 Urban Density Lab Lviv 2023.

Projekt umożliwił wymianę wiedzy, umiejętności i sposobów patrzenia na przestrzeń pomiędzy parterami, studenami TU Vienna oraz The National University L'vivska Polytechnic. Celem projektu było opracowanie koncepcji urbanistycznych dla dwóch wybranych dzielnic Lwowa. Prace prowadzono pod opieką biura planowania przestrzennego miasta Lwowa. Jednym z koordynatorów projektu i pomysłodawcą krakowskiego spotkania był profesor Bohdan Cherkes.

Prezentacja projektów miała się odbyć na Ukrainie, jednak ze względu na okupację rosyjską nie było to możliwe. Więcej informacji na temat projektu na stronie internetowej: vienna-lviv.info.