Marzec 2023

Konferencja Naukowa z cyklu „Krowy mleczne w pytaniach: Nauka – Praktyce”

"Rozród krów mlecznych - jak wiele zależy od ich żywienia?"  "Ketoza u krów mlecznych – choroba czy zaburzony status metaboliczny?"

Kolejna edycja znanej już międzynarodowej konferencji poświęconej tematyce krów mlecznych odbędzie się w dniach od 09 do 10 marca 2023 roku. Tym razem obejmować będzie dwa dni poświęcone ważnym zagadnieniom – rozrodowi i ketozie. Wykłady będą prezentowane przez uznanych na arenie międzynarodowej specjalistów z tego zakresu takich jak: Robert van Saun (USA), Geert Opsomer (Belgia), Phil Cardoso (USA), Uzi Moallem (Izrael), którzy już gościli na wcześniejszych edycjach konferencji.

Wśród nowych prelegentów pojawią się między innymi: Jessica McArt (USA) i Sara Kvidera (USA), specjalistki w dziedzinie ketozy oraz Sergio Calsamiglia (Hiszpania), który zajmie się kwestią suplementacji choliny. Konferencja będzie też okazją do świętowania 10-lecia współpracy Katedry Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa z PFHBiPM.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Rekrutacji AGH U2 przy ul. Władysława Reymonta 7 w Krakowie.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 500 uczestników.

Więcej informacji na temat konferencji dostępnych jest pod linkiem.