Grudzień 2023

Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP na terenie całego kraju wciąż obowiązują

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 29 lutego 2024 roku obowiązywanie stopni alarmowych: 3. stopnia CHARLIE-CRP i 2. stopnia BRAVO na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, znajdującej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia zauważone przez mieszkańców powinny być zgłaszane Policji pod numerem 112 lub 997.

W związku z powyższym, w przypadku znalezienia porzuconych paczek, bagaży lub nietypowych zachowań osób – proszę informacje o zajściu zgłaszać na nr tel. 43 26.

Przystąpić do realizacji zadań zgodnie z Zarządzeniem Nr 1/2021 Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie z dnia 19 stycznia 2021 r.

Zadania do realizacji zalecane przez Centrum Informatyki:

zabrania się otwierania maili pochodzących od niezidentyfikowanych, nieznanych lub budzących podejrzenia nadawców, przy czym maili tych nie należy usuwać ze skrzynki pocztowej;

zabrania się korzystania z wcześniej nie odwiedzanych stron www;

należy zwrócić uwagę na sytuacje szczególne tj. niespodziewane przekierowanie na strony www inne aniżeli wywoływane, prośby o podanie hasła, problemy z połączeniem ze stronami, które to problemy wcześniej nie występowały itp.

W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w funkcjonowaniu sieci teleinformatycznej Uczelni należy informować Centrum Informatyki, tel. 44 44.