Październik 2022

7. MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA "ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII – INŻYNIERIA, TECHNOLOGIA, INNOWACJE" (ICoRES ’22)

W dniach 26-28 września 2022 r. odbyła się 7. Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Odnawialne Źródła Energii – Inżynieria, Technologia, Innowacje”. Konferencja została objęta patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, prof. Sylwestra Tabora. W tym roku konferencja miała miejsce w Centrum Szkolenia Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju. Głównym organizatorem konferencji była Katedra Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki, Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki URK.

Konferencja, jak zawsze, adresowana była do szerokiego grona zajmującego się OZE, a w szczególności naukowców, przedsiębiorców oraz samorządowców. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele 14 ośrodków naukowych. Duża grupa uczestników stanowiła przedstawicieli przedsiębiorstw zrzeszonych głównie w Izbie Gospodarczej Urządzeń OZE. Wśród samorządowców obecni byli Ludomir Handzel – prezydent Nowego Sącza, Artur Bochenek – wiceprezydent Nowego Sącza, Piotr Ryba – burmistrz Krynicy, Rafał Kukla – burmistrz Gorlic. Konferencja była okazją prezentacji dotychczasowych osiągnięć, wymiany doświadczeń oraz możliwością nawiązania współpracy na linii nauka–gospodarka. W konferencji uczestniczyła również duża grupa ukraińskich doktorantów oraz studentów. Stronę ukraińską reprezentował również Siergiej Tkaczuk – wicegubernator obwodu chmielnickiego.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie reprezentował prorektor ds. ogólnych prof. Andrzej Lepiarczyk, który oficjalnie otworzył konferencję.

7_MIEDZYNARODOWA_KONFERENCJA_NAUKOWA_ODNAWIALNE_ZRODLA_ENERGII_–_INZYNIERIA,_TECHNOLOGIA,_INNOWACJE_(ICoRES_’22)