Październik 2022

OFICJALNIE OTWARTO CENTRUM E-LEARNINGU UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE

Dzisiaj, po uroczystej Inauguracji 70. roku akademickiego 2022/23 na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Rektor URK, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK oficjalnie otworzył Centrum E-learningu, zlokalizowane w budynku Wydziału Leśnego.

W otwarciu uczestniczyli także m.in.: Prorektor ds. Ogólnych - prof. dr hab. inż. Andrzej Lepiarczyk, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą - prof. dr hab. inż. Andrzej Sechman, Dziekan Wydziału Leśnego - prof. dr hab. inż. Marcin Pietrzykowski, Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia Zdalnego - dr Krzysztof Molenda, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego, członek Rady Absolwentów URK - Krzysztof Kupiec,  Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Pełnomocnik-Asystent Rektora - dr Szymon Sikorski, rzecznik prasowy URK - mgr inż. Izabella Majewska, a także pracownicy Centrum: mgr Katarzyna Trochanowska- kierownik Centrum e-Learningu oraz mgr inż. Angelika Kołodziej.

Centrum e-Learningu zostało powołane w celu wzmocnienia innowacyjności oferowanych usług edukacyjnych i wsparcia rozwoju nowych form i metod dydaktycznych. Inicjatywa utworzenia Centrum e-Learningu powstała w Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów URK  w czasie prac przygotowawczych nad wnioskiem o dofinansowanie projektu „Zrównoważony Rozwój Uczelni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER.

Centrum e-Learningu udostępnia społeczności akademickiej możliwość korzystania z platformy do tworzenia i udostępniania e-laboratoriów i wykładów w systemie on demand. Środowisko e-laboratoriów jest spersonalizowane dla każdego studenta z nieograniczonym w czasie dostępem. Centrum e-learningu dysponuje profesjonalnie wyposażonym studiem nagrań. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie pracowni VRLab, która będzie w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnością. W Centrum e-Learningu wdrażane jest nowe podejście do projektowania akademickich programów dydaktycznych poprzez gamifikację/grywalizację. Zastosowanie gamifikacji w edukacji ma wiele pozytywnych aspektów: zwiększenie motywacji, poprawa samooceny, zaangażowanie w rozwiązywanie problemów i relację rówieśniczą. W ramach swojej działalności Centrum stworzy ogólnodostępną bazę Otwartych Zasobów Edukacyjnych dzięki możliwości wyprodukowania materiałów szkoleniowych w formule video learningu. Planowane jest również utworzenie koła Centrum e-Learningu, w którym to studenci będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności  w różnych sekcjach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w dydaktyce.

Wyposażenie zakupiono w ramach projektu „Zrównoważony Rozwój Uczelni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

FILM Z OTWARCIA CENTRUM E-LEARNINGU URK