Wrzesień 2022

PIERWSZA EDYCJA MIĘDZYNARODOWYCH STUDIÓW WSPÓLNYCH ZAKOŃCZONA – WRĘCZENIE DYPLOMÓW

16 września 2022 r. w Ondokuz Mayıs Üniversitesi w Samsun (Turcja) po raz pierwszy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów wspólnych na kierunku gleboznawstwo. Dyplom otrzymali absolwenci z pierwszego naboru 2021–2022 programu Erasmus Mundus Joint Master Degree in Soil Science (EMJMD emiSS).

Studia ukończyło 16 studentów z 9 krajów: Bangladeszu, Kolumbii, Egiptu, Ekwadoru, Litwy, Nigerii i Pakistanu. Studenci uzyskali tytuł magistra, z czego dwoje ukończyło studia z wyróżnieniem.

Podczas uroczystości ukończenia studiów studentom zostały wręczone dyplomy z co najmniej dwóch różnych uczelni, w których studiowali w trakcie realizacji zajęć i mobilności w ramach programu studiów, oraz certyfikaty potwierdzające studia w ramach programu EMJMD emiSS.

W ceremonii wręczenia dyplomów udział wzięli przedstawiciele władz uczelni partnerskich programu: prof. dr. Sevim Alişir – prorektor oraz prof. dr Muharrem Özcan – dziekan Wydziału Rolniczego Ondokuz Mayıs Üniversitesi, dr hab. Tomasz Zaleski, prof. URK – prodziekan Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, prof. dr Ibrahim Al Makhadmeh – prodziekan Wydziału Produkcji Roślinnej Jordańskiego Uniwersytetu Naukowo-Technologicznego, a także przedstawiciele kadry dydaktycznej z uczelni partnerskich oraz studenci i ich rodziny.

Przypomnijmy, że program ten jest finansowany ze środków Unii Europejskiej i realizowany w czterech uczelniach partnerskich (pierwotnie w pięciu): Turcji (Uniwersytet Ondokuz Mayıs, Samsun), Polsce (Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie), Bułgarii (Uniwersytet Rolniczy w Płowdiwie) i Jordanii (Jordański Uniwersytet Naukowo-Technologiczny w Irbidzie).

Wszystkim studentom gratulujemy i życzymy, aby zdobytą wiedzę przenieśli do swoich krajów i wnieśli duży wkład w rozwój nauk rolniczych i przyrodniczych.

Więcej informacji na stronie:https://www.omu.edu.tr/tr/icerik/haber/ziraat-fakultesi-emiss-programinda-okuyan-ogrenciler-mezun-oldular.