Wrzesień 2022
Udostępnij:

WIZYTA REKTORA UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W WARSZAWIE


Dzisiaj Rektor URK, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK spotkał się z Ministrem Edukacji i Nauki, Przemysławem Czarnkiem oraz Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henrykiem Kowalczykiem. W spotkaniach uczestniczył także Kazimierz Gołojuch - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

     

Tematem rozmów Rektora z Ministrem Edukacji i Nauki, Przemysławem Czarnkiem były m.in. realizowane inwestycje na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Podjęte rozmowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henrykiem Kowalczykiem dotyczyły m.in. możliwości uzyskania przez Uczelnię dofinansowania do przeprowadzenia renowacji terenu Rybackiej Stacji Doświadczalnej w Mydlnikach. Stacja zajmuje obszar 39,8 ha. Na jej terenie znajduje się 51 stawów hodowlanych i doświadczalnych o łącznej powierzchni 26 ha lustra wody. Stacja prowadzi chów i hodowlę karpia w pełnym cyklu hodowlanym oraz chów innych gatunków ryb. Posiada własną wylęgarnię. Przez cały rok prowadzona jest tam także sprzedaż ryb handlowych. Stacja stanowi zaplecze doświadczalne dla pracowników naukowych Uczelni. Na terenie Stacji, w salach dydaktycznych prowadzone są zajęcia dla studentów w zakresie ichtiobiologii, chorób ryb, gospodarki rybackiej i ochrony wód oraz inżynierii ekosystemów wodnych. Dodatkowo, na terenie obiektów Stacji odbywają się praktyki zawodowe i dyplomowe studentów.

Ważny punkt programu stanowiła także wizyta Rektora w Sejmie, gdzie spotkał się z Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Aktywów Państwowych, Jackiem Sasinem, Ministrem Infrastruktury, Andrzejem Adamczykiem oraz Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej, Grzegorzem Pudą.

 

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2022 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie