Wrzesień 2022

ZA NAMI JUBILEUSZ 45-LECIA WYDZIAŁU INŻYNIERII PRODUKCJI I ENERGETYKI

W dniach od 5 do 6 września br. na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki URK odbyła się Jubileuszowa Konferencja Naukowa pt. "Ewolucja badań naukowych i dydaktyki" z okazji Jubileuszu 45-lecia Wydziału.

Pierwszy dzień Konferencji rozpoczął się oficjalnym otwarciem obchodów Konferencji Jubileuszowej przez JM Rektora dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK. Tego dnia referat wygłosił Dziekan Wydziału - prof. dr hab. inż. Sławomir Kurpaska, przedstawiając rozwój Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki na przełomie ostatnich lat. Głos zabrali również  prof. dr hab. inż. Rudolf Michałek dr h.c multi, czł. rzecz. PAN, prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz dr h.c. multi, czł. rzecz. PAN, czł. PAU, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego- mgr inż. Łukasz Smółka , prof. dr hab. inż. Tadeusz Juliszewski, jak również Prodziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej i Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH.

W pierwszym dniu konferencji odbyło się także uroczyste nadanie tytułu profesora honorowego URK dla  Prof. Ing. Pavol Findura, PhD.

W drugim dniu konferencji odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Organizatora i Pierwszego Dziekana Wydziału - prof. Ryszarda Gąski oraz zorganizowano dwie sesje referatowe/posterowe,  na których uczestnicy konferencji prezentowali swoje osiągnięcia naukowe. Podsumowując, w wydarzeniu wzięło udział 142 gości wśród których byli przedstawiciele SGGW, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, Politechniki Białostockiej, Polissia Namional University, Politechniki Koszalińskiej oraz Technical University in Zvolen, jak również przedstawiciele firmy Amplus i ASTOR i Biogazowni Małopolskich.

Autor tekstu: dr inż. Anna Karbowniczak-Miśtal, Katedra Inżynierii Bioprocesów, Energetyki i Automatyzacji (WIPIE)

WIĘCEJ ZDJĘĆ