Wrzesień 2022

NA UNIWERSYTECIE ROLNICZYM ODBYŁO SIĘ ŚWIĘTO WINOBRANIA

Dzisiaj w Uniwersyteckiej Winnicy "Garlicki Lamus” w Garlicy Murowanej odbyło się „Święto winobrania”. Wydarzenie oficjalnie otworzył prof. dr hab. inż. Edward Kunicki, Dziekan Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa.

W dalszej części wydarzenia historię powstania Stacji Doświadczalnej oraz Winnicy URK przedstawił zwiedzającym dr hab. inż. Maciej Gąstoł, prof. URK, kierownik Katedry Ogrodnictwa na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa URK. Kolejny element Święta Winobrania stanowiło zwiedzanie Winnicy. O uprawie winorośli, warunkach i procesie produkcji wina opowiedzieli pracownicy Katedry Ogrodnictwa - dr. inż. Przemysław Banach oraz dr hab. inż. Maciej Gąstoł, prof. URK. W wydarzeniu udział wzięli także m.in. Kanclerz URK, Tomasz Szanser oraz Kwestor URK, mgr Maciej Oleksiak.

W trakcie "Święta winobrania" odbywała się degustacja win uniwersyteckich, jesiennych owoców oraz miodów wraz z możliwością ich zakupu. Mimo niesprzyjającej pogody, frekwencja dopisała.

Więcej na temat Winnicy