Wrzesień 2022

JM REKTOR WZIĄŁ UDZIAŁ W XXX JUBILEUSZOWEJ WYSTAWIE ROLNICZEJ AGROPROMOCJA 2022

Dzisiaj JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK wziął udział w panelu tematycznym "Produkt lokalny - marką regionu" w ramach XXX Jubileuszowej Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA 2022, której Uniwersytet Rolniczy jest współorganizatorem. Celem panelu było podsumowanie zmian i zjawisk w kreowaniu nowych produktów tradycyjnych, odgrywających istotną rolę w promowaniu dziedzictwa kulinarnego Małopolski.

Agropromocja 2022 jest największą wystawą rolniczą w plenerze. Maszyny rolnicze, zwierzęta (m.in. krowy, konie, kury, kaczki), rośliny, nasiona - wszystko to można zobaczyć podczas tej największej, plenarnej wystawy, która właśnie odbywa się w Starym Sączu. Dla odwiedzających - wydarzenie stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą kilkuset małopolskich firm i wystawców indywidualnych, natomiast dla wystawców - możliwość promocji własnych produktów i znalezienia nowych klientów.

Wśród wystawców nie zabrakło stoiska Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - Centrum Transferu Technologii i Centrum Innowacji URK. Brokerzy Technologii, obecni na wydarzeniu, pokazują m.in. sprzęt rolniczy z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz prezentują najnowsze wynalazki stworzone w Uczelni. Podczas pierwszego dnia wydarzenia wystąpił Studencki Zespół Góralski Skalni. W Agropromocji 2022 udział wzięli także m.in. dr Krzysztof Duda - Przewodniczący Rady Uczelni URK, Dyrektor Instytutu Zootechniki PIB w Balicach oraz dr inż. Michał Szanduła, Dyrektor Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego URK.

XXX Jubileuszowa Wystawa Rolnicza AGROPROMOCJA 2022 odbywa się na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II przy ul. Papieskiej 10 w Starym Sączu i potrwa do 11 września br. Organizatorem jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach.

Program wydarzenia

Serdecznie zapraszamy!