Sierpień 2022

PEŁNOMOCNIK, ASYSTENT REKTORA DR SZYMON SIKORSKI POWOŁANY NA FUNKCJĘ DORADCY SEKRETARZA STANU MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

Pismem z dnia 26 lipca 2022 roku kierowanym do JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie dra hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Norbert Kaczmarczyk zwrócił się z prośbą o wyrażenie zgody na powołanie dra Szymona Sikorskiego na funkcję doradcy w MRiRW. W uzasadnieniu Minister wskazał, że: „przeprowadzona analiza aktywności publikacyjnej Kandydata poruszającej szerokie spektrum zagadnień gospodarczych i mającej charakter ekspercki, a do tego odnoszącej się szczególnie do strategicznej polityki ekonomicznej, wskazuje, że w tym wymiarze Jego wiedza  i doświadczenie przyczynią się wydatnie do rozwoju sektora rolniczego i nadania nowych impulsów współpracy Resortu z podmiotami naukowymi”.

Wyrażając zgodę JM Rektor zaznaczył, że inicjatywa Ministra „jest wyrazem ogromnego zaufania okazanego nie tylko nominatowi, ale także naszej Uczelni. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że rozwój sektora rolno-spożywczego dokonuje się we współpracy ośrodków naukowych z instytucjami rządowymi”.

Wręczenie powołania odbyło się 4 sierpnia 2022 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zgodnie z porozumieniem praca wykonywana będzie nieodpłatnie.

Dr Szymon Sikorski jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego (politologia, historia, dziennikarstwo). Stopień doktora uzyskał w 2012 r. W 2021 r. ukończył studia MBA akredytowane przez Apsley Business School – London. Jako analityk współpracuje z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich – organizatorem Forum Ekonomicznego – na którym jako moderator i panelista reprezentuje naszą Uczelnię. Jest także ekspertem rządowej agendy Platforma Przemysłu Przyszłości, członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, a także Rady Naukowej Polskiego Klubu Ekologicznego – Małopolska. Z Uniwersytetem Rolniczym związał się w roku 2009. Jest laureatem nagród JM Rektora oraz wyróżnień w tym „Ostrego Pióra” przyznanego przez Business Centre Club.

Serdecznie gratulujemy!

Pełnomocnik, asystent Rektora dr Szymon Sikorski powołany na funkcję doradcy Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi   fot. MRiRW

Fot. MRiRW