Czerwiec 2022

ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ W MEDYCYNIE WETERYNARYJNEJ – NOWY ODCINEK PROGRAMU Z CYKLU „CZAS NAUKI”

Zapraszamy na platformę naukowej telewizji w Sieci PIONIER na kolejną emisję programu z cyklu „Czas nauki” pt. „Rozszerzona rzeczywistość w medycynie weterynaryjnej”, w którym m.in. zaprezentowana została oferta oraz nowoczesna aparatura Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR oraz Ośrodka Medycyny Eksperymentalnej i Innowacyjnej UR w Krakowie.

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR i Ośrodek Medycyny Eksperymentalnej i Innowacyjnej UR w Krakowie to miejsca oferujące poza chirurgią klasyczną w leczeniu zwierząt także nowe technologie w diagnozowaniu i przygotowaniu zabiegów. RTG, USG, tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny to standardowe wyposażenie szpitali dla zwierząt. Dzisiaj do ośrodków medycyny weterynaryjnej wkracza wirtualna rzeczywistość (VR). W odcinku zobaczymy jak VR wspomaga lekarzy w przygotowaniu zabiegu wykonanego metodami chirurgii klasycznej.

Autorem i realizatorem programu jest red. Jacek Przybylski.