Maj 2022

15 MAŁOPOLSKICH UCZELNI PODPISAŁO POROZUMIENIE NA RZECZ WSPIERANIA INNOWACJI POPRZEZ PROGRAM ERASMUS+

16 maja 2022 r. w Zakopanem podczas seminarium „Małopolska – wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont”, organizowanym przez Fundację GAP, zostało podpisane porozumienie o współpracy na rzecz wspierania małopolskich innowacji przez program ERASMUS+. W obecności Marszałka Województwa Małopolskiego - Witolda Kozłowskiego, Bartosz Stawiarz dyrektor biura ds. współpracy z regionami Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności podpisał porozumienie z Rektorami i Prorektorami 15 małopolskich uczelni, wśród nich znalazł się Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie -  dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK.

Istotą Porozumienia jest współpraca Międzysektorowego Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB z małopolskimi uczelniami, jednostkami samorządu terytorialnego, ośrodkami kształcenia zawodowego, szkołami oraz podmiotami gospodarczymi. Utworzony przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności InnHUB, ma za zadanie wykorzystać potencjał małopolskich podmiotów działających w różnych sektorach gospodarki, aby wspierać budowę nowoczesnego systemu kształcenia i wzmacniać rozwój kompetencji zawodowych.

Dzięki Programowi Komisji Europejskiej znanemu z wymian studenckich, można także realizować międzynarodowe projekty innowacyjne, pomiędzy sektorem edukacji, biznesem i NGO.

Ponadto prowadzona przez InnHUB promocja Programu Erasmus+ ma się przyczynić do budowania i rozszerzania sieci współpracy międzynarodowej, synergii biznesu i nauki - a co za tym idzie - składania innowacyjnych projektów edukacyjnych, aby jeszcze lepiej wykorzystywać środki w ramach Programu Erasmus+.

Erasmus+ InnHUB Kraków mieści się na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego, w pawilonie C. Nie jest jedynym działającym punktem wsparcia Programu Erasmus+, od niedawna działa również InnHUB w Katowicach oraz młodzieżowy HUB w Lublinie. W całej Polsce działają również Regionalne Punkty Informacyjne prowadzone przez kuratoria oświaty, centra doskonalenia zawodowego czy fundacje.

Zdj.01. Podpisanie porozumienia na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+

Zdj.02. Podpisanie porozumienia na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+

Zdjęcia: Mirosław Żyłka www.festfoto.pl