Luty 2022

TRWA REKRUTACJA NA STUDIA II STOPNIA NA UNIWERSYTECIE ROLNICZYM W KRAKOWIE

17 stycznia rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Uczelnia przygotowała 1284 miejsc na studiach stacjonarnych (S) II stopnia i 705 miejsc na studiach niestacjonarnych (N) II stopnia. Rekrutacja odbywa się na 22 kierunki  studiów stacjonarnych i 14 kierunków studiów niestacjonarnych II stopnia.

Oferta studiów stacjonarnych i niestacjonarnych skierowana jest przede wszystkim do absolwentów studiów  inżynierskich oraz wybranych licencjackich.

Wśród kierunków na jakie można się rekrutować znajdują się 22 kierunki na studiach stacjonarnych (S) i 14 kierunków na studiach niestacjonarnych (N). Są to: architektura krajobrazu (S), biogospodarka (S;N), bioinżynieria zwierząt (S), biotechnologia (S), dietetyka (S), etologia i psychologia zwierząt – NOWOŚĆ na studiach II stopnia (S), geodezja i kartografia (S;N), gospodarka przestrzenna (S;N), inżynieria i gospodarka wodna(S), inżynieria środowiska(S; N), leśnictwo (S;N), ochrona środowiska (S;N), odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (S;N), ogrodnictwo (S;N), rolnictwo (S;N), sztuka ogrodowa (S;N), technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych (S;N), technologia żywności i żywienie człowieka (S), transport i logistyka (S;N), winogrodnictwo i enologia (S), zarządzanie i inżynieria produkcji (S;N), zootechnika (S;N).

W zeszłym roku największą popularnością na studiach II stopnia cieszyły się kierunki: biotechnologia (1,65 rej./miej.), dietetyka (1,4 rej./miej.), ochrona środowiska (1,43 rej./miej.), bioinżynieia zwierząt (1,3 rej./miej.).

Studia II stopnia przeznaczone są dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów I stopnia licencjackich lub inżynierskich kierunku, na którym zamierzają studiować lub posiadających tytuł inżyniera, licencjata, magistra, magistra inżyniera lub równorzędny na kierunkach pokrewnych. W ofercie Uniwersytetu Rolniczego znalazły się kierunki zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Rekrutacja odbywa się na podstawie oceny określonej na dyplomie ukończenia studiów, a w przypadku, gdy będzie ona nierozstrzygająca – na podstawie średniej arytmetycznej z ocen wykazach w suplemencie.

Na studiach stacjonarnych zajęcia odbywają się codziennie, za wyjątkiem sobót i niedziel, natomiast na studiach niestacjonarnych nauczanie realizowane jest systemem 3-dniowych zjazdów (piątki, soboty i niedziele) kilka razy (5-8) w ciągu semestru. W normalnych warunkach funkcjonowania Uczelni na studiach niestacjonarnych część zajęć dydaktycznych odbywa się zdalnie poprzez internet (e-learning), bez konieczności przyjeżdżania studentów do Uczelni.

Studia II stopnia na trwają 1,5 roku (trzy semestry) lub 2 lata (cztery semestry) w zależności od kierunku i kończą się uzyskaniem tytułu magistra lub magistra inżyniera. Warunek konieczny do ukończenia studiów to napisanie pracy magisterskiej oraz zdanie egzaminu dyplomowego.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji
Rejestracja możliwa jest poprzez stronę