Styczeń 2022

UNIWERSYTET ROLNICZY PO RAZ PIERWSZY LIDEREM MIĘDZYNARODOWEGO PARTNERSTWA STRATEGICZNEGO BIOERA+

Zespół z Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego pod kierownictwem dr Małgorzaty Pink uzyskał finansowanie projektu BIOERA+: Bioeconomy in University Agile Teaching with Erasmus+.

Celami projektu są: opracowanie metodyki nauczania (odpowiadającej na wyzwania, z którymi zmierzyliśmy się podczas trwania pandemii), opartej na zasadach design thinking i procesie co-creation, zaadaptowanych dla potrzeb edukacji uniwersyteckiej, oraz opracowanie i wdrożenie testowego, międzynarodowego kursu bioeconomy.

Projekt będzie realizowany w latach 2022 – 2024 we współpracy z następującymi instytucjami: Universidad de La Laguna (Hiszpania), Instituto Politécnico de Beja (Portugalia), Mendelova univerzita v Brně (Czechy) oraz M-Powered Projects Limited (Irlandia). Interdyscyplinarny charakter tematyki projektu implikuje współpracę na poziomie międzywydziałowym, angażując naukowców i pedagogów także z Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji oraz Wydziału Technologii Żywności. W skład zespołu projektowego weszli również pracownicy Biura Współpracy i Wymiany Międzynarodowej, (Pion Prorektora ds. Współpracy z Zagranicą) oraz pracownik Pionu Kwestora.

Całkowity budżet projektu: 332 995,6 EUR.