Wrzesień 2021

Małopolska Noc Naukowców tuż za rogiem!
Para-buch, probówki w ruch! Już 24 września Noc Naukowców rozbrzmi w 433 miastach Europy, w tym w 7 miastach w Małopolsce.  Wielkie naukowe eksperymenty, zapierające dech w piersiach pokazy i demonstracje oraz najciekawsze naukowe odkrycia będą prezentowane nie tylko na arenie międzynarodowej, ale przez naukowców i pasjonatów nauki z małopolskich uczelni, instytutów naukowych, firm czy instytucji popularyzujących naukę z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza,  Oświęcimia, Chrzanowa, Skawiny i Niepołomic Małopolska Noc Naukowców w tym roku odbędzie się już 15 raz!  Jubileuszowa edycja to dobry moment do podsumowań i podkreślenia najważniejszych osiągnięć, Naukowcy z małopolskich uczelni i jednostek edukacyjnych staną oko w oko z młodzieżą zainteresowaną naukowymi ciekawostkami. Co w tym roku ? Na pewno każdy znajdzie cos dla siebie. Program tegorocznej edycji został opracowany przez ponad 37 jednostek edukacyjnych. Poprzez obserwację gwiazd, wspomnienia historycznych wydarzeń, ciekawostki ze zdrowia i urody, po fizyko-chemiczne eksperymenty , zgłębienie świata techniki, mechaniki, matematyki, dotknięcie nowoczesnych robotów, pojazdów i wynalazków, aż po podróż do wnętrza ziemi i geologiczną przygodę.  

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano jak co roku: gry, zabawy, łamigłówki, gry miejskie i edukacyjne aplikacje multimedialne.  Lecz jak w każdej wyjątkowej edycji nie może zabraknąć nowości. Po pierwsze: formuła! Wydarzenie w tym roku przyjęło formułę hybrydową, by jeszcze więcej osób zainteresowanych nauką mogło w nim uczestniczyć i by wydarzenia mogły się odbyć w bezpiecznych warunkach! Tegoroczne spotkanie z nauką będzie można zobaczyć zarówno zdalnie jak i stacjonarnie. Po drugie: dołączyli do nas nowi partnerzy! Widowisko wzbogacą pokazy eksperymentów przygotowane przez Instytut Farmakologii PAN oraz Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI.  Po trzecie – z okazji rocznicy setnych urodzin Stanisława Lema, które przypadają we wrześniu przygotowaliśmy dla widzów specjalne pokazy naukowe nawiązujące do jego twórczości!

Jedno jest pewne, ta noc w Małopolsce znów będzie wyjątkowa.
Tradycyjnie nie zabraknie także Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zapraszają serdecznie wszystkie Wydziały naszej Uczelni!

Więcej informacji o wydarzeniu na:

nocnaukowcow.malopolska.pl oraz https://nocnaukowcow.urk.edu.pl/

Do zobaczenia 24 września. Bądźcie z nami!

  

 

Data wydarzenia: 24 Września 2021
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
12 662 42 51    rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2021 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie