Maj 2017

UNIWERSYTET ROLNICZY NA FESTIWALU NAUKI I SZTUKI W KRAKOWIE


Pokazy ekologicznych silników termodynamicznych, roślinności dachów i tarasów zielonych, grzybków kefirowych, roślin in vitro, roślin energetycznych, żywności liofilizowanej, tworzenie bukietów, malowanie na mleku, ręczne tworzenie drucianych zwierzątek, a także występy zespołów artystycznych, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji!

W dniach od 24 do 27 maja odbywać się będzie XVII Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem „W zgodzie z naturą”. Jak co roku w jego organizację zaangażowały się wszystkie uczelnie wyższe Krakowa, a także instytucje naukowe.

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie rozpocznie się 24 maja o godzinie 19:00 Koncertem Inauguracyjnym w wykonaniu Lory Szarfan (vocal), Henryka Miśkiewicza (saksofon), Big Band Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncert odbędzie się na dziedzińcu Collegium Nowodworskiego Collegium Medicum, przy ul. Św. Anny 12 (rezerwacja i odbiór wejściówek w Biurze Festiwalu Nauki i Sztuki – Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, pok. 46b).

Festyn na płycie Rynku trwać będzie od czwartku do soboty, w godzinach od 11:00 do 18:00 (czwartek, piątek) i od 11:00 do 17:00 (sobota). W organizację Festiwalu włączyły się wszystkie Wydziały Uczelni.

Działalność kulturalną Uniwersytetu Rolniczego zaprezentują na scenie: Studencki Zespół Góralski „Skalni”, Chór Uniwersytetu Rolniczego oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”.

Koncert Finałowy XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w wykonaniu Gheorghe`a Zamfia oraz Orkiestry Uniwersytetu Pedagogicznego, połączonych chórów akademickich pod dyrekcją prof. Adama Korzeniowskiego odbędzie się w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Augustiańska 7, wejście od ul. Skałecznej) dnia 26 maja o godzinie 21:00 (rezerwacja i odbiór wejściówek: Biuro Festiwalu Nauki i Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - ul. Podchorążych 2, pok. 46b oraz przed koncertem w kościele).

Szczegóły programu można znaleźć na stronie internetowej: http://festiwalnauki.up.krakow.pl/

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rector[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
ESP: /URKRAKOW/skrytka
© 2018 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR