Marzec 2017

Pierwszy dzień wiosny w Uniwersytecie Rolniczym


W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46-54) odbył się Dzień Otwarty.

Część ogólna odbyła się w Centrum Kongresowym, mieszczącym się przy al. 29 Listopada 46. Zebraną młodzież powitał dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. UR – Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich, który zaprezentował ofertę dydaktyczną Uczelni i zachęcał zgromadzoną młodzież do podjęcia nauki na UR. Młodzież wysłuchała także dwóch wykładów popularnonaukowych. Pierwszy wygłosiła dr hab. Dorota Wojtysiak: „W świecie mikro i nano – historia mikroskopii", a drugi dr inż. Marek Wajdzik: „Czy myśliwi są potrzebni?". Oba wykłady wzbudziły ogromne zainteresowanie młodzieży. Prezentacje przeplatane były występami uczelnianych zespołów artystycznych – Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” oraz Chóru UR.
Po części ogólnej młodzież udała się do holu budynku, gdzie była możliwość zwiedzenia niezwykle interesujących ekspozycji na stoiskach przygotowanych przez pracowników naukowych i studentów poszczególnych Wydziałów. W kolejnej części programu odbyły się warsztaty i zwiedzanie budynków. Była możliwość zwiedzenia akademika, hali sportowej i KA „ARKA”. Zainteresowani mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych wykładach m.in. z zakresu ekonomii, czy żywienia, a także w warsztatach z zakresu metod badania właściwości wody, pomiaru lasu, tomografii drzew, oznaczania ilości witaminy C w owocach i warzywach i in. Można było także zwiedzić farmę fotowoltaiczną, uczestniczyć w pokazie żywności liofilizowanej, wielu konkursach i innych atrakcjach.
W tym roku w promocję Uczelni podczas Dnia Otwartego aktywnie włączyła się Biblioteka Główna, w której odbyły się dwa wykłady dla maturzystów na temat historii Uniwersytetu Rolniczego, w których uczestniczyli uczniowie krakowskich liceów. Młodzież dowiedziała się m.in. dlaczego patronem Uczelni jest Hugo Kołłątaj oraz jak wyglądał Kraków, kiedy tworzono Studium Rolnicze przy UJ. Historia zapisana w fotografiach, pomogła uczestnikom wyobrazić sobie realia XX, a nawet XIX wieku. Rekrutacja na studia rozpocznie się 1 czerwca. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej:
http://rekrutacja.ur.krakow.pl
Opracowanie: mgr inż. Izabella Majewska, rzecznik prasowy UR.
Zdjęcie: inż. Gabriel Wojcieszek.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rector[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
ESP: /URKRAKOW/skrytka
© 2018 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR