Godło Polski

Sukces Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie jako kluczowego partnera w projekcie „Inkubator Rozwoju”,

26.09.2024

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odniósł sukces jako kluczowy partner w projekcie „Inkubator Rozwoju”, realizowanym w ramach inicjatywy „Science4Business - Nauka dla Biznesu”. Liderem konsorcjum, jest Uniwersytet Jagielloński, reprezentowany przez Centrum Transferu Technologii CITTRU.

grafika ilustracyjna

Uniwersytet Rolniczy, poprzez swoje Centrum Transferu Technologii URK oraz spółkę celową Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o., odgrywa istotną rolę w realizacji projektu, który został wysoko oceniony przez ekspertów, jednocześnie jest największym konsorcjum w ramach przeprowadzonego naboru. Dzięki temu uzyskał rekomendację do realizacji zadania nr 1 „Inkubator Rozwoju”, co wiąże się z przyznaniem dofinansowania w wysokości 29 005 440 zł.

Okres realizacji projektu: 2024 -2028 r.

Budżet dla URK i CI-URK Sp. z o.o. to: 5 917 213, zł

W tym prace przedwdrożeniowe Zespołów naukowych będą stanowić: 2 627 872, 80 zł

Współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz innymi partnerami konsorcjum podkreśla znaczenie Uniwersytetu Rolniczego w rozwijaniu innowacyjnych technologii i ich transferze do sektora gospodarczego.

Członkowie konsorcjum realizującego zadanie nr 1 „Inkubator Rozwoju” w ramach projektu „Science4Business - Nauka dla Biznesu”:

1. Uniwersytet Jagielloński – Centrum Transferu Technologii CITTRU
  2. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – Centrum Współpracy i Transferu Technologii AGH (CWiTT)
  3. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki – Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej
  4. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – Centrum Transferu Technologii URK
  5. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – Dział Transferu Wiedzy
  6. Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk – Dział Transferu Technologii
  7. InnoCel Sp. z o.o.
  8. Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o.
  9. INTECH PK Sp. z o.o.
  10. Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy!